2011 februárjában rendezik meg Berlinben a Das Lied Nemzetközi Énekverseny-t második alkalommal. A verseny művészeti vezetője Thomas Quasthoff, a világszerte ismert és nagyrabecsült énekes. Megjelenési alkalmat kívánnak teremteni a tehetséges fiatal dalénekeseknek (korhatár 32 év). A győztesek figyelemreméltó díjat és fellépési lehetőséget kapnak Európa több zenei központjában és fesztiválján.
Nóra zenei kalandozásainak során talán a dalkíséret az, amely legközelebb került szívéhez. Ez, és tehetséges növendéktársai a főiskolán megkönnyítették számára az elszánást, hogy Michael Rapke barátja kíséretében megpróbálkozzanak ezzel a versennyel.
December 1-én derül ki, hogy mely jelentkezők nevezését fogadták el a szervezők. A verseny maga februárban lesz megtartva, megkoronázva a döntővel, amely a Filharmóniában kap helyet.
-----
Film, ahol Thomas Quasthoff Schubert dalokat énekel: http://www.youtube.com/watch?v=7VJ4ACx3its&feature=related
A Das Lied honlapja: http://www.das-lied.com/en/das-lied/
Thomas Quasthoff honlapja: http://www.thomas-quasthoff.com/
Göthe: Die Liebende schreibt Kovács Ágnes szoprán - Füzi Nóra zongora: http://norafuzi.com (az utolsó szám)